{source}{/source} {source}{/source} U prepunoj svečanoj sali Gradske kuće u Novom Sadu, u četvrtak 23. septembra održana je promocija albuma “Samo muzika” Novosadskog Big Banda. Pored učesnika u projektu prisutnima su se obratili i Andrej Bursać, član gradskog veća zadužen za kulturu, Zdravko Vulin, direktor Studentskog kulturnog centra i Fedor Vrtačnik, dirigent i aranžer orkestra.{source}{/source} {source}{/source}

Novosadski Big Band osnovali su u maju 2003. renomirani džez i pop muzičari, sa željom da ispune prazninu nastalu gašenjem Plesnog orkestra RTV Novi Sad i nastave tradiciju orkestarskog izvođenja zabavne, filmske, scenske i džez muzike. U proteklih sedam godina, ovaj bend održao je preko 110 koncerta u zemlji i inostranstvu a album u izdanju SKCNS snimljen je u saradnji sa mnogobrojnim domaćim kompozitorima i vokalnim solistima.

System.String[]System.String[]

Alexandra Căpitănescu са бендом долази као специјални гост на концерту Лавине у Новом СадуMuzičkiVesti

Alexandra Căpitănescu са бендом долази као специјални гост на концерту Лавине у Новом Саду

16 June, 2026
Премијерни концерт Лавине у Новом Саду 18. септембра у СКЦНС-уMuzičkiVesti

Премијерни концерт Лавине у Новом Саду 18. септембра у СКЦНС-у

11 June, 2026
Peter and the Test Tube Babies 17. јула у СКЦНС ФабрициMuzičkiVesti

Peter and the Test Tube Babies 17. јула у СКЦНС Фабрици

10 June, 2026

Leave a Reply