{source}{/source} {source}{/source} U prepunoj svečanoj sali Gradske kuće u Novom Sadu, u četvrtak 23. septembra održana je promocija albuma “Samo muzika” Novosadskog Big Banda. Pored učesnika u projektu prisutnima su se obratili i Andrej Bursać, član gradskog veća zadužen za kulturu, Zdravko Vulin, direktor Studentskog kulturnog centra i Fedor Vrtačnik, dirigent i aranžer orkestra.{source}{/source} {source}{/source}

Novosadski Big Band osnovali su u maju 2003. renomirani džez i pop muzičari, sa željom da ispune prazninu nastalu gašenjem Plesnog orkestra RTV Novi Sad i nastave tradiciju orkestarskog izvođenja zabavne, filmske, scenske i džez muzike. U proteklih sedam godina, ovaj bend održao je preko 110 koncerta u zemlji i inostranstvu a album u izdanju SKCNS snimljen je u saradnji sa mnogobrojnim domaćim kompozitorima i vokalnim solistima.

System.String[]System.String[]

Alexandra Căpitănescu sa bendom dolazi kao specijalni gost na koncertu Lavine u Novom SaduMuzičkiVesti

Alexandra Căpitănescu sa bendom dolazi kao specijalni gost na koncertu Lavine u Novom Sadu

16 June, 2026
Premijerni koncert Lavine u Novom Sadu 18. septembra u SKCNS-uMuzičkiVesti

Premijerni koncert Lavine u Novom Sadu 18. septembra u SKCNS-u

11 June, 2026
Peter and the Test Tube Babies 17. jula u SKCNS FabriciMuzičkiVesti

Peter and the Test Tube Babies 17. jula u SKCNS Fabrici

10 June, 2026

Leave a Reply