Dogvil_fabrika_sajtPredstava “Dogvil”, pozorišna adaptacija scenarija istoimenog filma Larsa fon Trira, koju je režirao Kokan Mladenović, imala je više 50 izvođenja širom Srbije i regiona.Osim u matičnim kućama (Mikser House, Beograd i Fabrika, Novi Sad), predstava je igrana u Kragujevcu, Indjiji, Kruševcu, Svilajncu, Paraćinu, Lazarevcu, Nišu (dva puta), Čortanovcima (festival Novi Tvrđava teatar), Somboru (Pozorišni maraton), festivalu INFANT u Novom sadu, Zadru (festival Zadar snova), Budvi (Budva grad teatar), Bačkom Petrovcu (Petrovački pozorišni dani), Banja Luci (festival Zaplet), Subotici (festival Desire). Slede nastupi u 28.5. u Temišvaru u Rumuniji na festivalu Teszt, 21.6. u Kopru u Sloveniji i 13. jula u Exit Teatru u Hrvatskoj u Zagrebu.

Na festivalu “Novi Tvrđava teatar” dobili su tri nagrade: Nagrada za najbolju mušku ulogu dodeljena je Branislavu Trifunoviću, Nagrada za najbolju režiju Kokanu Mladenoviću i Nagrada za najbolju predstavu.

Autore pozorišne predstave “Dogvil” najviše zanima specifična psihologija izolacije koja dugoročno ostavlja posledice na svakog pojedinca u izolovanoj zajednici.

Branislav Trifunović igra sve muške likove, u ulozi Grejs je Tamara Aleksić, a od letos i Milica Janevski, dok sve ostale ženske likove tumači Milica Majstorović.

Muziku kompozitora Marka Grubića izvodi uživo “Vrooom” u sastavu: Andrijana Belović (glas i klavijature), Jamal Al Kiswani (saksofoni) i Marko Grubić (bas, loopovi).

Koproducenti predstave su Mikser, SKC Novi Sad i Marko Grubić. Projekat je podržao Sokoj.

Izložba slika Ljubomira Vučinića “GROOVE from VOID” od 5. do 24. septembra u Velikoj galeriji SKCNS-aLikovniVesti

Izložba slika Ljubomira Vučinića “GROOVE from VOID” od 5. do 24. septembra u Velikoj galeriji SKCNS-a

26 August, 2026
Berza vinila 5. septembra u SKCNS FabriciDruštveniVesti

Berza vinila 5. septembra u SKCNS Fabrici

26 August, 2026
Razgovor o knjizi “Veče kad je mesec plakao” Stefana Vujovića 10. septembra u Klubu SKCNS-aKnjiževniPromocije književna izdanjaVesti

Razgovor o knjizi “Veče kad je mesec plakao” Stefana Vujovića 10. septembra u Klubu SKCNS-a

25 August, 2026

Leave a Reply